CORSAIR RS120
lådfläkt
Prestanda
| Lämplig placering | Datorväska |
| Modell | Fan |
| Fläktdiameter | 120 mm |
| Rotationshastighet (min) | 420 RPM |
| Rotationshastighet (max) | 2100 RPM |
| Ljudnivå (låg hastighet) | 10 dB |
| Ljudnivå (hög hastighet) | 36 dB |
| Minsta luftflöde | 13.3 cfm |
| Maximalt luftflöde | 72.8 cfm |
| Minsta lufttryck | 0.2 mmH2O |
| Maximalt lufttryck | 4.15 mmH2O |
| Stöd för pulsbreddsmodulering (PWM) | Ja |
| Antal per förpackning | 3 styck |
Design
| Produktens färg | Vit |
| Antal fläktar | 3 fläkt/-ar |
| Fan kontakt | 4-stift |
Strömtillförsel
| Fläktström | 0.4 A |
Vikt & dimension
| Mått, fläkt (B x D x H) | 120 x 120 x 25 mm |
| Fläktvikt | 704 g |
Förpackningens innehåll
| Förpackningstyp | Låda |
| Skruvar medföljer | Ja |
| Antal skruvar | 12 |