SteelSeries Aerox 9
mus - 2.4 GHz, Bluetooth 5.0, USB - mattsvart
Mus
| Antalet rullningshjul | Ja |
| Rullande riktningar | Vågrät |
| Ändamål | Spela |
| Gränssnitt | Trådlös RF + Bluetooth |
| Rörelsedetektor-teknik | Optisk |
| Rörelseupplösning | 18000 DPI |
| Typ av knappar | Tryckbara knappar |
| Scroll-typ | Hjul |
| Programmerbara musknappar | Ja |
| Antal knappar | 18 |
| Knapparnas hållbarhet (antal miljoner klick) | 80 |
| Musspårningshastighet | 400 ips |
| Anpassningsbar rörelseupplösning | Ja |
| Accelerering (max) | 40 G |
| Svarstid (medel) | Ja |
| Pollningsfrekvens | 1000 hz |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Design
| Formfaktor | Ambidextrous |
| Ergonomisk design | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Material | ABS synthetics |
| Belysning | Ja |
| Belysningsfärg | Multi |
Ergonomi
| Fungerar på alla underlag | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla | Batterier |
| Uppladdningsbara | Ja |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 62,8 mm |
| Djup | 128,8 mm |
| Höjd | 42,1 mm |
| Vikt | 89 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |