iiyama Skärm
31.5" - Fast VA - 240 hz - 2x HDMI
Övrigt
| Avancerad kontrastförstärkning | 80M:1 |
| Bredd | 717 mm |
| Djup | 290 mm |
| Vikt | 8,4 kg |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, TÜV-Bauart, EAC, PSE, RoHS support, ErP, WEEE, VCCI, REACH, UKCA |
Egenskaper
| Skärmytskikt | matte; Matte |
Design
| Edge to Edge (3 sidor) |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 2; 2; 2 |
| HDMI-version | 2.1; 2,1; 2.1 |
| DisplayPort-version | 1.4; 1,4; 1.4 |
| Antal Displayportar | 1; 1; 1 |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 2; 2 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 2 |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1); 2 |
| Hörlursutgång | Ja; Ja |
| HDCP | Ja; Ja |
| USB-strömleverans | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
Prestanda
| Uteffekt för USB typ A | 4,5 W |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium; FreeSync Premium |
| Flimmerfriteknik | Ja; Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja; Ja |
Strömtillförsel
| Uteffekt för USB typ C | 7,5 W |
| Nätaggregatstyp | Intern; Intern |
| AC-inspänning | 100 - 240 V; 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Strömförbrukning (vanlig) | 48 W; 48 W; 48 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W; 0,5 W; 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W; 0,3 W; 0,3 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G; G; G |
| Växelström Frekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz |
Multimedia
| Antal talare | 2; 2; 2 |
| Uteffekt (RMS) | 10 W; 5 W; 10 W |
| Inbyggda högtalare | Ja; Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | 100 x 100 mm; Ja; Ja |
| Hållare | -45 - 45°; -45 - 45°; -45 - 45° |
| Lutningsvinkel | -5 - 23°; 23°; -5 - 23° |
| Justerbar höjd (max) | 609 mm |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
Vikt & dimension
| Höjdjustering | 150 mm; Ja; Ja |
| Bredd (med stativ) | 717 mm; 717 mm |
| Djup (med stativ) | 290 mm; 290 mm |
| Höjd (med stativ) | 609 mm; 609 mm |
| Vikt (med stativ) | 8,4 kg; 8,4 kg |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 5 - 35 °C; 5 - 35 °C; 5 - 35 °C |
Projektor
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 80M:1; 80M:1 |
| Standardupplösning | 2560 x 1440 |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 12,2 kg |
Display
| Skärm diagonal | 31,5"; 80 cm (31,5 tum); 80 cm (31,5 tum) |
| Paneltyp | Fast VA; Fast VA; Fast VA |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar; 2560 x 1440 pixlar |
| Max uppdateringsfrekvens | 240 Hz; 240 Hz |
| Native bildförhållande | 16:9; 16:9; 16:9 |
| Ljusstyrka (normal) | 400 cd/m²; 400 cd/m²; 400 cd/m² |
| Kontrastförhållande (medel) | 4000:1; 4000:1; 4000:1 |
| Responstid (MPRT) | 0,4 ms; 0,4 ms; 0,4 ms |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178°; 178°; 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178°; 178°; 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger; 1,07 miljarder färger |
| Horisontellt sökområde | 30 - 357,6 kHz; 30 - 357,6 kHz; 30 - 357,6 kHz |
| Bildpunktavstånd | 0,272 x 0,272 mm; 0,272 x 0,272 mm; 0,272 x 0,272 mm |
| Bildstorlek horisontalt | 69,8 cm; 69,8 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 39,3 cm; 39,3 cm |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range (HDR) 400; High Dynamic Range (HDR) 400 |
| Diagonal skärmstorlek | 80 cm; 80 cm |
| Uppdateringsfrekvens | 240 Hz |
| Färgdjup | 10 bit |