iiyama ProLite XU2293HSU-B7 skärm - LED-bakgrundsbelysning - 22" - IPS - 1ms
Full HD 1920x1080 vid 100Hz
Display
| Skärm diagonal | 54,6 cm (21.5") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 300 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Responstid (MPRT) | 1 ms |
| Skärmytskikt | Mätt |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 80000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,249 x 0,249 mm |
| Horisontellt sökområde | 30 - 110 kHz |
| Bildstorlek horisontalt | 47,9 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 26 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 54,5 cm |
| DDC/CI | Ja |
| Färgområdesstandard | NTSC, sRGB |
| sRGB-täckning (typisk) | 96% |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Business |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 2.0 |
| Antal downstream-portar | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
| HDCP | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Förbättrad kabelhantering | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | 22 - 4° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| OSD-språk | Tjeckiska, Tyska, Engelska, Spanska, Franska, Italienska, Japanska, Nederländska, Polska, Ryska |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 15,4 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 17 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,4 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 492 mm |
| Djup (med stativ) | 178 mm |
| Höjd (med stativ) | 359 mm |
| Vikt (med stativ) | 2,6 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 564 mm |
| Låddjup | 122 mm |
| Förpackningens höjd | 380 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 3,6 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC, USB, HDMI |
| Snabbstartsguide | Ja |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ErP, TCO |
Övrigt
| Höjd | 359 mm |
| Användarkontroller | picture adjust (brightness, contrast, Eco, ACR, OD, MBR, AdaptiveSync ), colour settings (i-Style colour, blue light reducer, colour temp., user preset), OSD (OSD H. position, OSD V. position, OSD time), language, recall, miscellanous (soft and sharp, video mode adjust, opening logo, RGB range, LED, display information), input select (source), audio settings (volume, mute) |
| Vikt | 2,6 kg |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE |
| Bredd | 492 mm |
| Kontrollpanel | Power, Menu, Adjustment/ Volume, Adjustment/ i-Style Colour, Input/ Exit |
| Djup | 178 mm |
| Förpackningarnas innehåll | quick start guide, safety guide |