iiyama ProLite XU2493HS-B6 skärm - LED-bakgrundsbelysning - 24" - IPS - 0.5ms
Full HD 1920x1080 vid 100Hz
Display
| Skärm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,5 ms |
| Responstid (MPRT) | 0,5 ms |
| Skärmytskikt | Mätt |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1300:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 80000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,275 x 0,275 mm |
| Horisontellt sökområde | 30 - 115 kHz |
| Bildstorlek horisontalt | 52,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 29,6 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 115 kHz |
| Diagonal skärmstorlek | 60,5 cm |
| DDC/CI | Ja |
| sRGB-täckning (typisk) | 96% |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
Design
| Positionering på marknaden | Business |
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Antal Displayportar | 1 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| HDCP | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Förbättrad kabelhantering | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | 0 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | 45 - 90° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | 5 - 23° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| OSD-språk | Tjeckiska, Tyska, Engelska, Franska, Italienska, Japanska, Nederländska, Polska, Ryska |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 16 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 16 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1872767 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 539,5 mm |
| Djup (med stativ) | 211 mm |
| Höjd (med stativ) | 393 mm |
| Vikt (med stativ) | 3,5 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, HDMI |
| Snabbstartsguide | Ja |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Hållbarhetscertifiering | ErP, TCO |
Övrigt
| Vikt | 3,5 kg |
| Djup | 211 mm |
| Höjd | 393 mm |
| Bredd | 539,5 mm |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE |
| Användarkontroller | picture adjust (brightness, contrast, i-Style colour, ACR, Eco, OD, X-res technology), colour settings (gamma, RGB range, colour temp.), image settings (video mode adjust, BLR, sharp and soft, MBR, AdaptiveSync), OSD (OSD H. Position, OSD V. Position, OSD time, OSD background, language, display information), extra (reset, DDC / CI, signal select, LED, opening logo) |
| Kontrollpanel | Power, Menu, + / Volume, - / Eco, Signal / Exit |
| Förpackningarnas innehåll | quick start guide, safety guide |