Lenovo G27qc-30 skärm - WLED - 27" - AMD FreeSync Premium - VA - 1ms,4ms,5ms,6ms,7ms
QHD 2560x1440
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Quad HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Paneltyp | VA |
| Typ av bakgrundsbelysning | W-LED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Responstid (MPRT) | 1 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1500R |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 3000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 165 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,233 x 0,233 mm |
| Pixeltäthet | 109 ppi |
| Bildstorlek horisontalt | 59,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,6 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgdjup | 8 bit |
| Färgområdesstandard | Adobe RGB |
| Färgomfång | 90% |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 6 W |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Färgnamn | Raven Black |
Anslutningar
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Förbättrad kabelhantering | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 13,5 cm |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 22° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 25 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 38 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 27 W |
| Strömförbrukning (max) | 65 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 610,4 mm |
| Djup (med stativ) | 239,2 mm |
| Höjd (med stativ) | 528,9 mm |
| Vikt (med stativ) | 6,1 kg |
| Bredd (utan stativ) | 610,4 mm |
| Djup (utan stativ) | 88,2 mm |
| Höjd (utan stativ) | 369,8 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4,2 kg |
| Bezel-bredd (sidan) | 2 mm |
| Bezel-bredd (överst) | 2 mm |
| Bezel-bredd (botten) | 2,4 cm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 789 mm |
| Låddjup | 162 mm |
| Förpackningens höjd | 463 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 8 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, DisplayPort |
| Snabbstartsguide | Ja |
| DisplayPort-kabelns längd | 1,8 m |
| Strömkabel längd | 1,8 m |
Övrigt
| Kompatibla operativsystem | Support Windows 10, Windows 11 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |