MSI MAG 345CQRDE skärm - LED-bakgrundsbelysning - 34" - AMD FreeSync Premium - VA - 1ms
UWQHD 3440x1440
Display
| Skärm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Upplösning | 3440 x 1440 pixlar |
| HD-typ | UltraWide Dual Quad HD |
| Native bildförhållande | 21:9 |
| Paneltyp | VA |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 300 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1000R |
| Grafikupplösningar som stöds | 3440 x 1440 |
| Videolägen som stöds | 1440p |
| Bildförhållande | 21:9 |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 100000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 180 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,23175 x 0,23175 mm |
| Horisontellt sökområde | 70,57 - 268,2 kHz |
| Vertikalt sökområde | 48 - 180 hz |
| Bildstorlek horisontalt | 79,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,4 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 86,36 cm |
| Färgområdesstandard | NTSC |
| Färgomfång | 105% |
| sRGB-täckning (typisk) | 125% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| Typ av NVIDIA G-SYNC | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Nej |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Ramlös design | Ja |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0b |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4a |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 10 cm |
| Svängarm | Nej |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -30 - 30° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 20° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Ingående ström | 3.42 A |
| AC-adapter, nätspänning | 19 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1887616 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 797,5 mm |
| Djup (med stativ) | 332,3 mm |
| Höjd (med stativ) | 518,9 mm |
| Vikt (med stativ) | 7,75 kg |
| Bredd (utan stativ) | 797,5 mm |
| Djup (utan stativ) | 158,2 mm |
| Höjd (utan stativ) | 363 mm |
| Vikt (utan stativ) | 5,5 kg |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 11,3 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, Ljud (3ˌ5mm), DisplayPort, Energiljus |
| Snabbstartsguide | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |