LG 27BA450-B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - IPS - 5ms
Full HD 1920x1080
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1300:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Diagonal skärmstorlek | 69 cm |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Upplyst monitorstativ | Nej |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 15 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1989171 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 610,8 mm |
| Djup (med stativ) | 239,9 mm |
| Höjd (med stativ) | 536,6 mm |
| Bredd (utan stativ) | 610,8 mm |
| Djup (utan stativ) | 360,3 mm |
| Höjd (utan stativ) | 50,8 mm |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI |
| HDMI-kabelns längd | 1,8 m |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Super+ Resolution |