LG 32MR50C-B-skärm
LED-väskor - 32" - AMD FreeSync - VA - 5ms - Full HD 1920x1080
Display
| Skärm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | VA |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1500R |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,3637 x 0,3637 mm |
| Färgdjup | 8 bit |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Flimmerfriteknik | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Kontor |
| Produktens färg | Svart |
| Främre infattning | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4 |
Ergonomi
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 20° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Antal OSD språk | 18 |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 26 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1678374 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 708,7 mm |
| Djup (med stativ) | 233,7 mm |
| Höjd (med stativ) | 513,1 mm |
| Vikt (med stativ) | 6,22 kg |
| Bredd (utan stativ) | 708,7 mm |
| Djup (utan stativ) | 91,4 mm |
| Höjd (utan stativ) | 421,6 mm |
| Vikt (utan stativ) | 5,14 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 782,3 mm |
| Låddjup | 223,5 mm |
| Förpackningens höjd | 584,2 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 8,5 kg |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Stabiliser |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Federal Communications Commission (FCC), cTUVus, cUL |