LG UltraFine Ergo 32UN880K-B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 32" - IPS - 5ms
4K UHD 3840x2160 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 81,3 cm (32") |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 5000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Diagonal skärmstorlek | 80 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgområdesstandard | DCI-P3 |
| Färgomfång | 95% |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Flimmerfriteknik | Ja |
Multimedia
| Uteffekt (RMS) | 10 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Hem |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Typ av USB-port uppströms | USB Type-C |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 2 |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 60 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 13 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | 0 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -280 - 280° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -25 - 25° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 32,8 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 55,8 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 38 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 240 V |
| AC-adapter, nätspänning | 19.5 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 714,3 mm |
| Djup (med stativ) | 406,8 mm |
| Höjd (med stativ) | 641,2 mm |
| Vikt (med stativ) | 10,3 kg |
| Bredd (utan stativ) | 714,3 mm |
| Djup (utan stativ) | 45,7 mm |
| Höjd (utan stativ) | 420,1 mm |
| Vikt (utan stativ) | 6,5 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 821 mm |
| Låddjup | 247 mm |
| Förpackningens höjd | 507 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 14,6 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | HDMI, USB Type-C |