LG UltraGear 32GR93U-B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 32" - NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium - IPS - 1ms
4K 3840x2160 vid 144Hz
Display
| Skärm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 400 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 144 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,1818 x 0,1818 mm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400, HDR Effect |
| Färgområdesstandard | DCI-P3 |
| Färgomfång | 95% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| Typ av NVIDIA G-SYNC | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| smarta funktioner | Energisparande |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Antal Displayportar | 1 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| Likströmsingång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Höjdjustering | Ja |
| Svängarm | Ja |
| Lutningsjustering | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 32 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 55 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 65 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 70 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| AC-adapter, nätspänning | 19 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1562333 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 713,9 mm |
| Djup (med stativ) | 278 mm |
| Höjd (med stativ) | 611,2 mm |
| Vikt (med stativ) | 8,3 kg |
| Bredd (utan stativ) | 713,9 mm |
| Djup (utan stativ) | 54 mm |
| Höjd (utan stativ) | 428,2 mm |
| Vikt (utan stativ) | 6 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 968 mm |
| Låddjup | 277 mm |
| Förpackningens höjd | 530 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 11,6 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI |
| Nätadapter ingår | Ja |
Övrigt
| FPS-räknare | Ja |