LG UltraWide 34WR50QK-B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 34" - VA - 5ms
WQHD 3440x1440 vid 100Hz
Display
| Skärm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Upplösning | 3440 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Wide Quad HD |
| Native bildförhållande | 21:9 |
| Paneltyp | VA |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 300 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1800R |
| Grafikupplösningar som stöds | 640 x 480 (VGA), 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1920 x 1080 (HD 1080), 3440 x 1440 |
| Videolägen som stöds | 480p, 720p, 1080p, 2160p |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,23175 x 0,23175 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 86,42 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgdjup | 10 bit |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| smarta funktioner | Energisparande |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Främre infattning | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 15° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 26 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 43 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 45 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| AC-adapter, nätspänning | 19 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 809 mm |
| Djup (med stativ) | 223,2 mm |
| Höjd (med stativ) | 483,3 mm |
| Vikt (med stativ) | 5,9 kg |
| Bredd (utan stativ) | 809 mm |
| Djup (utan stativ) | 91,5 mm |
| Höjd (utan stativ) | 358,9 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4,9 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 986 mm |
| Låddjup | 212 mm |
| Förpackningens höjd | 524 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 8,4 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI |
| Nätadapter ingår | Ja |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Stabilizer, DAS Mode, Super+ Resolution |
| Introducerades år | 2023 |
| Picture-by-Picture (PbP) | Ja |