LG UltraWide 35WN75CP-B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 35" - AMD FreeSync - VA - 5ms
UWQHD 3440x1440
Display
| Skärm diagonal | 88,9 cm (35") |
| Upplösning | 3440 x 1440 pixlar |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 21:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | VA |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (max) | 300 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Skärmytskikt | Mätt |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1800R |
| Grafikupplösningar som stöds | 3440 x 1440 |
| Videolägen som stöds | 1440p |
| Bildförhållande | 21:9 |
| Kontrastförhållande (medel) | 2500:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,238 x 0,24 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 88,9 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Flimmerfriteknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 14 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Kontor |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 94 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Lutningsjustering | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 34 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 44 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 45 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 170 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1364261 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 831,6 mm |
| Djup (med stativ) | 250,9 mm |
| Höjd (med stativ) | 573 mm |
| Vikt (med stativ) | 8,3 kg |
| Bredd (utan stativ) | 831,6 mm |
| Djup (utan stativ) | 94,1 mm |
| Höjd (utan stativ) | 372,7 mm |
| Vikt (utan stativ) | 6,6 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 1001 mm |
| Låddjup | 212 mm |
| Förpackningens höjd | 531 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 12,2 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI, USB Type-C |