Antec C5
mid tower - ATX
Design
| Material | Glas, Plast, Stål |
| Formfaktor | Midi Tower |
| Modell | PC |
| Produktens färg | Vit |
| Som stöds moderkorts formfaktorer | ATX, ITX, micro ATX |
| Antal 3,5 "vikar | Ja |
| Antal 2,5 "vikar | 2 |
| Antalet expansionsplatser | 7 |
| Anti-dammfilter | Ja |
Strömförsörjning
| Strömförsörjning ingår | Nej |
Anslutningar
| Antal USB 2.0 anslutningar | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | Ja |
Nedkylning
| Installerade sidofläktar | 3x 120 mm |
| Sidofläktdiametrar som stöds | 120.14 mm |
| Bakre fläktar installerade | 1x 120 mm |
| Bakre fläktdiametrar som stöds | 120 mm |
| Toppfläktdiametrar som stöds | 120.14 mm |
| Undre fläktar installerade | 3x 120 mm |
| Undre fläktdiametrar som stöds | 120 mm |
| Storlek som stöds för sidoradiator | 120,140,240,280 mm |
| Storlek som stöds för bakre radiator | 120 mm |
| Storlek som stöds för övre radiator | 120,140,240,280,360 mm |
| Stöd för pulsbreddsmodulering (PWM) | Ja |
Lagringsmedia
| Hårddiskstorlek som stöds | 2.5,3.5 |
Vikt & dimension
| Bredd | 285 mm |
| Djup | 469 mm |
| Höjd | 400 mm |
| Vikt | 7.6 kg |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 9.2 kg |