Cooler Master Hyper 212 RGB
Black Edition - processorkylare
Prestanda
| Lämplig placering | Processor |
| Modell | Kylare |
| Fläktdiameter | 12 cm |
| Stödd processor uttag | LGA 1150 (uttag H3), LGA 1151 (uttag H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1366 (Socket B), LGA 1700, LGA 2011 (Socket R), LGA 2011-v3 (Socket R), LGA 2066, Socket AM2, Socket AM2 +, Socket AM3, Socket AM3+, Uttag AM4, Socket FM1, Socket FM2, Socket FM2+ |
| Rotationshastighet (min) | 650 RPM |
| Rotationshastighet (max) | 2000 RPM |
| Ljudnivå (låg hastighet) | 8 dB |
| Ljudnivå (hög hastighet) | 30 dB |
| Maximalt luftflöde | 59 cfm |
| Maximalt lufttryck | 2,1 mmH2O |
| Stöd för pulsbreddsmodulering (PWM) | Ja |
| Fläktens medeltid till fel (MTTF) | 160000 h |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Fläktbladens material | Aluminium |
| Antal värmerör | 4 |
| LED-belysning | Ja |
| Belysningsfärg | Multi |
| Fan kontakt | 4-stift |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 1,92 W |
| Fan spänning | 12 V |
| Fläktström | 0,16 A |
| Säkerhetsström | 0,37 Ah |
Vikt & dimension
| Bredd | 79,6 mm |
| Djup | 120 mm |
| Höjd | 158,8 mm |
| Vikt | 920 g |
| Mått, fläkt (B x D x H) | 120 x 25 x 120 mm |
| Förpackningens bredd | 100 mm |
| Låddjup | 160 mm |
| Förpackningens höjd | 251 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,14 kg |
Förpackningens innehåll
| Monteringssats | Ja |
| RGB-kontroller ingår | Ja |
Övrigt
| Ursprungsland | Kina |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Ytterförpackningens bredd | 335 mm |
| Ytterförpackningens längd | 515 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 285 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |