Optoma UHDCast Pro
nätverksmedieströmningsadapter - HDMI
Prestanda
| HD-typ | 4K DCI |
| Processor | AM8270 |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Maximal videoupplösning | 4096 x 2160 pixlar |
| Bildfrekvens | 60 fps |
| Videolägen som stöds | 720p, 1080p, 2160p |
| Livsstilsappar | |
| Mac-kompatibel | Ja |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave |
| Mobila operativsystem som stöds | Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0, iOS 11.0, iOS 11.4, iOS 12 |
| Videoformat som stöds | AVI, DAT, H.264, H.265, M4V, MKV, MOV, MP4, MPEG, MPG, MVC, TS, VC-1, VOB, VP8, WMV |
| Ljudformat som stöds | AAC, AC3, DTS, FLAC, IMA-ADPCM, LPCM, M4A, MKA, MP1, MP2, MP3, OGG, PCM, WAV, WMA |
| Bildkomprimeringsformat | BMP, JPEG |
| Undertextformat som stöds | AAS, SMI, SRT, SSA |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
Anslutningar
| Gränssnitt | HDMI |
| HDMI | Ja |
| HDMI-version | 1.4 |
| Typ av HDMI-kontakt | Full storlek |
| HDCP | Ja |
| Antal USB-portar | 1 |
| USB-anslutning | USB Type-C |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Nej |
| Maximal överföringshastighet för trådlöst LAN | 866 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| AirPlay | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla | USB |
| AC-adapter, inspänning | 5 V |
Design
| Produktens färg | Svart |
Minne
| Internminne | 1024 MB |
| Typ av internminne | DDR3 |
Lagringsmedia
| Intern lagringskapacitet | 0,5 GB |
Vikt & dimension
| Bredd | 96,5 mm |
| Djup | 33 mm |
| Höjd | 18,5 mm |
| Vikt | 31,18 g |