Keenetic Buddy 4 Mesh-Capable N300 Wi-Fi Range Extender with Fast Ethernet Port
Prestanda
| Modell | Nätverksrepeater |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 300 Mbit/s |
| Gästanvändare | Ja |
| Antal gästnätverk (2,4 Ghz) | 7 |
| Direct or cloud access via KeenDNS | Ja |
| Beamforming | Nej |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 100 Mbit/s |
| ATF (Airtime Fairness) | Nej |
| WPS tryckknapp | Ja |
| Antal stödda enheter | 75 |
| Webbaserad installationsguide | Ja |
| Stöd för mobilapp | Ja |
| Firmware kan uppgraderas | Ja |
Antenn
| Antenner mängd | 2 |
| Antenntyp | Extern |
Nätverk
| Kabelteknik | 10/100Base-T(X) |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, IEEE 802.11r, IEEE 802.11v |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wi-Fi-band | Singel-band (2,4 GHz) |
| Maximal överföringshastighet för trådlöst LAN | 300 Mbit/s |
| Dataöverföringshastighet via WLAN (första bandet) | 300 Mbit/s |
| MU-MIMO-teknik | Nej |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | Ja |
| Kryptering/säkerhet | OWE, WEP, WPA-PSK, WPA2-Enterprise, WPA2-PSK, WPA3-Enterprise, WPA3-PSK |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
Design
| Produktens färg | Vit, Grå |
| LED-indikatorer | Ja |
Management features
| Dynamiska frekvensval (DFS) | Nej |
| IPv4- och IPv6-funktioner | IPv6 SSH, IPv6 Telnet |
| Molnhanterat | Ja |
| MAC-adressfiltrering | Ja |
| Gränssnitt för kommandorad (CLI) | Ja |
| Säkerhetskopieringsfunktion | Ja |
| Händelseloggning | Ja |
| Trådlöst mesh-nätverk | Ja |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 68 mm |
| Djup | 41 mm |
| Höjd | 128 mm |
| Vikt | 156 g |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | LAN (RJ-45) |
| Snabbstartsguide | Ja |
Egenskaper
| Processortillverkare | MediaTek |
| Processor | MediaTek MT7628N |
| Processorfrekvens | 575 MHz |
| Processorkärnor | 1 |
| Internminne | 64 MB |
| Typ av internminne | DDR2 |
| Flashminne | 32 MB |