Keenetic Buddy 5 AC1200 Mesh Wi-Fi 5 Range Extender with Ethernet Port
Prestanda
| Modell | Nätverksrepeater |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 1200 Mbit/s |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 100 Mbit/s |
| Beamforming | Ja |
| WPS tryckknapp | Ja |
Antenn
| Antenner mängd | 2 |
| Antenntyp | Extern |
Nätverk
| Kabelteknik | 10/100Base-T(X) |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11k, IEEE 802.11n, IEEE 802.11r, IEEE 802.11v |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Maximal överföringshastighet för trådlöst LAN | 1200 Mbit/s |
| Wi-Fi-band | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Kryptering/säkerhet | OWE, WEP, WPA-PSK, WPA-PSK2, WPA2-Enterprise, WPA3-Enterprise, WPA3-PSK |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
Design
| Produktens färg | Grå, Vit |
| LED-indikatorer | Ja |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 68 mm |
| Djup | 41 mm |
| Höjd | 128 mm |
| Vikt | 204 g |
Förpackningens innehåll
| Snabbstartsguide | Ja |
| Kabel inkluderad | LAN (RJ-45) |