Lenovo C27-40 skärm - WLED - 27" - AMD FreeSync - VA - 19ms,4ms,5ms,6ms,7ms
Full HD 1920x1080 vid 75Hz
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | VA |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | W-LED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 7 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 3000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 75 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Svarstid (min) | 4 ms |
| Bildpunktavstånd | 0,311 x 0,311 mm |
| Pixeltäthet | 81 ppi |
| Bildstorlek horisontalt | 59,8 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,6 cm |
| Färgdjup | 8 bit |
| Färgområdesstandard | NTSC |
| Färgomfång | 72% |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Färgnamn | Raven Black |
| Främre infattning | Svart |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Nej |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Ljudutgång | Ja |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Förbättrad kabelhantering | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 22° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 20 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 20 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 28 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 614,1 mm |
| Djup (med stativ) | 209,5 mm |
| Höjd (med stativ) | 454,4 mm |
| Vikt (med stativ) | 4,8 kg |
| Bredd (utan stativ) | 614,1 mm |
| Djup (utan stativ) | 45,5 mm |
| Höjd (utan stativ) | 374,5 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4 kg |
| Bezel-bredd (sidan) | 2 mm |
| Bezel-bredd (överst) | 2 mm |
| Bezel-bredd (botten) | 2,81 cm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 154 mm |
| Låddjup | 456 mm |
| Förpackningens höjd | 716 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 6,6 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, HDMI |
| Snabbstartsguide | Ja |
| HDMI-kabelns längd | 1,8 m |
| Strömkabel längd | 1,8 m |
Övrigt
| Kompatibla operativsystem | Windows 10, Windows 11 |
| Certifiering | RoHS TÜV Rheinland Eye Comfort |