Lenovo Legion R32qc-30 skärm - WLED - 32" - VESA Adaptive-Sync, AMD FreeSync - VA - 0.5ms,1ms,2ms,4ms,6ms,7ms
QHD 2560x1440
Display
| Skärm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Quad HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | VA |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | W-LED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Responstid (MPRT) | 0,5 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Konkav skärm |
| Bildskärmens krökning | 1500R |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 3000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 180 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,2724 x 0,2724 mm |
| Pixeltäthet | 93 ppi |
| Bildstorlek horisontalt | 69,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 39,2 cm |
| Färgdjup | 8 bit |
| Färgområdesstandard | DCI-P3, sRGB |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
| DCI-P3-täckning | 90% |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 6 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Färgnamn | Raven black |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Ljudutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 12 cm |
| Svängbara | Ja |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 22° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 33 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 37 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 35,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 48 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 709,8 mm |
| Djup (med stativ) | 321,6 mm |
| Vikt (med stativ) | 8,3 kg |
| Bredd (utan stativ) | 709,8 mm |
| Djup (utan stativ) | 88,1 mm |
| Höjd (utan stativ) | 426,2 mm |
| Vikt (utan stativ) | 6,01 kg |
| Bezel-bredd (sidan) | 1,2 mm |
| Bezel-bredd (överst) | 1,2 mm |
| Bezel-bredd (botten) | 2,42 cm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 965 mm |
| Låddjup | 187 mm |
| Förpackningens höjd | 522 mm |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, DisplayPort |
| Skruvar medföljer | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Antal skruvar | 4 |
| DisplayPort-kabelns längd | 1,8 m |
| Strömkabel längd | 1,8 m |
Övrigt
| Garantiperiod | 3 År |
| Certifiering | EU Energy Label (G-class) RoHS compliant Eyesafe® Certified 2.0 TÜV Rheinland® Eye Comfort Certification TÜV Rheinland® Low Blue Light (Hardware Solution) |