Lenovo ThinkVision M15 skärm - WLED - 15.6" - IPS - 14ms,6ms
Full HD 1920x1080 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 39,6 cm (15.6") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | W-LED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 14 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 3000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Svarstid (min) | 6 ms |
| Bildpunktavstånd | 0,1793 x 0,1793 mm |
| Pixeltäthet | 141 ppi |
| Bildstorlek vertikalt | 34,4 cm |
| Bildstorlek diagonalt | 19,4 cm |
| Färgområdesstandard | NTSC |
| Färgomfång | 45% |
| NTSC-täckning (typisk) | 45% |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Färgnamn | Raven Black |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Typ av USB-port uppströms | USB Type-C |
| Antal USB typ C-portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 1 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| HDMI | Nej |
| Typ av laddningsport | USB Type-C |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 1 cm |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | 0 - 90° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | C |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 8 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 8 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,3 W |
| Strömförbrukning (max) | 9,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 550429 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 360 mm |
| Djup (med stativ) | 108,4 mm |
| Höjd (med stativ) | 235,5 mm |
| Vikt (med stativ) | 860 g |
| Bezel-bredd (sidan) | 7,3 mm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 407,9 mm |
| Låddjup | 75,9 mm |
| Förpackningens höjd | 279,9 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,69 kg |
Övrigt
| Certifiering | ENERGY STAR CCC RoHS TÜV |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |