MSI G274F skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - AMD Adaptive-Sync - Fast IPS - 1ms,5ms,1ms
Full HD 1920x1080
Datablad
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Grafikupplösningar som stöds | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 100000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 180 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,073 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,31125 x 0,31125 mm |
| Horisontellt sökområde | 31 - 201 kHz |
| Vertikalt sökområde | 48 - 180 hz |
| Bildstorlek horisontalt | 59,8 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,6 cm |
| Färgområdesstandard | sRGB |
| sRGB-täckning (typisk) | 132% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| Typ av NVIDIA G-SYNC | G-SYNC Compatible |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Ramlös design | Ja |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2a |
| Ljudanslutning | Nej |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 75 x 75 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 20° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 21 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 39 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Ingående ström | 3 A |
| AC-adapter, nätspänning | 12 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 613,5 mm |
| Djup (med stativ) | 231,9 mm |
| Höjd (med stativ) | 472 mm |
| Vikt (med stativ) | 5,3 kg |
| Bredd (utan stativ) | 613,5 mm |
| Djup (utan stativ) | 69,8 mm |
| Höjd (utan stativ) | 362,5 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,95 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 688 mm |
| Låddjup | 428 mm |
| Förpackningens höjd | 128 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 7,2 kg |