MSI PRO MP161DE E2 skärm - 16" - IPS - 4ms
Full HD 1920x1080 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 39,6 cm (15.6") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 4 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 600:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 100000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 170° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 170° |
| Antal färger | 262 000 färger |
| Bildpunktavstånd | 0,17925 x 0,17925 mm |
| Horisontellt sökområde | 104,9 - 132 kHz |
| Vertikalt sökområde | 48 - 60 hz |
| Bildstorlek horisontalt | 34,4 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 19,4 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 39,6 cm |
| Färgdjup | 6 bit |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 3 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
Design
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 2 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| HDMI | Nej |
| Mini-HDMI-portar kvantitet | 1 |
| Hörlursutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Nej |
| Produktvikt (oz) | Nej |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | 0 - 180° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | C |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 7 kWh |
| AC-inspänning | 110 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1781030 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 362,3 mm |
| Djup (med stativ) | 17,8 mm |
| Höjd (med stativ) | 232,9 mm |
| Vikt (med stativ) | 750 g |
| Bredd (utan stativ) | 14,3 mm |
| Djup (utan stativ) | 9,17 mm |
| Höjd (utan stativ) | 0,74 mm |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 2,4 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |