G50F Computer Monitor 68.6 Cm
Datablad
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Quad HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | OLED |
| Paneltyp | OLED |
| LED-bakgrundsbelysning | Nej |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 200 cd/m² |
| Skärmens ljusstyrka (min) | 190 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,03 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 180 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1 miljarder färger |
| Bildstorlek horisontalt | 59 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,4 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 68 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgomfång | 99% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| Typ av NVIDIA G-SYNC | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Spelfunktioner | Super Arena Gaming UX |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Nätverk
| Wi-Fi | Nej |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -2 - 15° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 28 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 72 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 28 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 78 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 10 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 609,9 mm |
| Djup (med stativ) | 234,5 mm |
| Höjd (med stativ) | 463,8 mm |
| Vikt (med stativ) | 3,3 kg |
| Bredd (utan stativ) | 609,9 mm |
| Djup (utan stativ) | 57 mm |
| Höjd (utan stativ) | 359,3 mm |
| Vikt (utan stativ) | 2,5 kg |
Förpackning
| Typ av stativ | Enkelt stativ |
| Förpackningens bredd | 722 mm |
| Låddjup | 114 mm |
| Förpackningens höjd | 414 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 4,6 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI, Energiljus |
| Strömkabel längd | 1,5 m |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Equalizer, Crosshair |
| Digitalt signalformatsystem | Stöds inte |
| Off Timer Plus | Ja; Ja |
| Eco Saving Plus | Ja; Ja |
| Virtual AIM point | Ja; Ja |
| Bildstorlek | Y; Y |
| Samsung Eye Saver Mode | Ja; Ja |
| Garantiperiod | 2 År |
| Auto source switch+ | Ja; Ja |