Samsung S43UF computerskærm 68,6 cm (27") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LCD Sort
Datablad
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 300 cd/m² |
| Skärmens ljusstyrka (min) | 200 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildstorlek horisontalt | 59,8 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,6 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 68 cm |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Spelläge | Ja |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Business |
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB typ C-portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 4 |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-utgångens version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Nej |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 13 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -2 - 92° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -10 - 10° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 24° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 17 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 17 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 10 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 611,6 mm |
| Djup (med stativ) | 219,7 mm |
| Höjd (med stativ) | 539,2 mm |
| Vikt (med stativ) | 6,1 kg |
| Bredd (utan stativ) | 611,6 mm |
| Djup (utan stativ) | 57,2 mm |
| Höjd (utan stativ) | 361,9 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4,2 kg |
Förpackning
| Typ av stativ | HAS-stativ |
| Förpackningens bredd | 830 mm |
| Låddjup | 442 mm |
| Förpackningens höjd | 183 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 9,4 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | HDMI, Energiljus, USB Type-C |
| Strömkabel längd | 1,5 m |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | EPEAT Gold, TCO |
Övrigt
| Automatiskt byte av källa | Ja |
| Samsung Eye Saver Mode | Ja |
| Off Timer Plus | Ja |
| Eco Saving Plus | Ja |