Samsung F24T452FQR skärm - LED-bakgrundsbelysning - 24" - AMD FreeSync - IPS - 5ms
Full HD 1920x1080 vid 75Hz
Display
| Skärm diagonal | 61 cm (24") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Skärmens ljusstyrka (min) | 200 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande | Mega Kontrast |
| Max uppdateringsfrekvens | 75 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildstorlek horisontalt | 52,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 29,6 cm |
| Diagonal skärmstorlek | 60 cm |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Spelläge | Ja |
Design
| Positionering på marknaden | Professionell |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 2.0 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 13 cm |
| Svängarm | Ja |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -45 - 45° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -3 - 25° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 15 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 15 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 401474 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 10 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 80% |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 539,2 mm |
| Djup (med stativ) | 224 mm |
| Höjd (med stativ) | 370,9 mm |
| Vikt (med stativ) | 4,1 kg |
| Bredd (utan stativ) | 539,2 mm |
| Djup (utan stativ) | 39,4 mm |
| Höjd (utan stativ) | 322,8 mm |
| Vikt (utan stativ) | 2,6 kg |
Förpackning
| Typ av stativ | HAS-stativ |
| Förpackningens bredd | 604 mm |
| Låddjup | 385 mm |
| Förpackningens höjd | 147 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,3 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC, HDMI, HDMI-DVI |
| Installations-CD | Ja |
| Strömkabel längd | 1,5 m |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR, TCO |
Övrigt
| Samsung Eye Saver Mode | Ja |
| Eco Saving Plus | Ja |
| Off Timer Plus | Ja |
| Bildstorlek | Y |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |