Turtle Beach Stealth Ultra
Rapid Charge Dock - spelkontroll - trådlös, kabelansluten - 2.4 GHz/Bluetooth
Inmatningsenhet
| Gaming-styrteknik | Analog / Digital |
| Enhetstyp | Spelplatta |
| Spelplattformar som stöds | Android, PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X |
| Gaming Control funktionstangenter | D-pad, Menyknapp, Dela-knapp, View button |
| Reflexvibration | Ja |
| Analoga trumpinnar | Ja |
| Programmerbara knappar | Ja |
| Axelknappar | Ja |
Anslutningar
| Gränssnitt | Bluetooth/USB |
| USB-anslutning | USB Type-A |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
Ergonomi
| Produktens färg | Svart, Grå |
| Inbyggd display | Ja |
| Kabellängd | 3 m |
| Ergonomiskt grepp | Ja |
| Gummihandtag | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla | Batteri |
| Drifttid för batteri | 30 h |
| Laddningsbart batteri | Ja |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mobila operativsystem som stöds | Android 10.0, Android 11.0, Android 12.0, Android 13.0, Android 8.0, Android 9.0 |
Vikt & dimension
| Bredd | 160 mm |
| Djup | 120 mm |
| Höjd | 64,2 mm |
| Vikt | 540 g |
Tekniska detaljer
| Förpackningens vikt | 754 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 178 mm |
| Låddjup | 78 mm |
| Förpackningens höjd | 190 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 790 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Basplatta ingår | Ja |
| Resefodral | Ja |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Kabel inkluderad | USB typ A till USB typ C |
| Manual | Ja |