Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 6 (klass A) - i7-1185G7 3.00 GHz, 16 GB RAM, 256 GB SSD, Win11Pro, 14"FHD 1920x1080, Intel Iris Xe Graphics, Touch, Bluetooth, Webbkamera.
256GB SSD, Win11Pro, 14"FHD 1920x1080, Intel Iris Xe Graphics, Touch, Bluetooth, Webcam
Design
| Produkttyp | Hybrid (2-i-1) |
| Formfaktor | Konverterbar (vikning) |
| Material, hölje | Aluminium |
| Renoverad | Ja |
| Rekonditionerad, grad | Grade A |
Display
| Skärm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm | Ja |
| HD-typ | Full HD |
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Native bildförhållande | 16:10 |
Processor
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Core™ i7 |
| Processorgenerering | 11:e generationens Intel® Core™ i7 |
| Processor | i7-1185G7 |
| Processorkärnor | 4 |
| Processortrådar | 8 |
| Processorboostfrekvens | 4,8 GHz |
| Processorns cache | 12 MB |
| Processorns cachetyp | Smart Cache |
Minne
| Internminne | 16 GB |
| Typ av internminne | LPDDR4x-SDRAM |
| Minne klockhastighet | 4266 MHz |
| Minnets formfaktor | Integrerat |
| Maximalt internminne | 16 GB |
Lagringsmedia
| Total lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagringsmedia | SSD |
| Total SSD-kapacitet | 256 GB |
| Antalet installerade SSD | 1 |
| Solid-state drive kapacitet | 256 GB |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
Grafiken
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Inbyggd grafikprocessor (GPU) | Intel |
| Familj av inbyggda grafikkort | Intel Iris Xe Graphics |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Ombord grafikkort modell | Intel Iris Xe Graphics |
Audio
| Antal inbyggda högtalare | 4 |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 4 |
Kamera
| Främre kamera | Ja |
Nätverk
| Mobil nätverksanslutning | Nej |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
Anslutningar
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Thunderbolt 4-portar | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| USB Sleep-and-Charge (laddning i viloläge) | Ja |
| USB Sleep-and-Charge-portar | 1 |
Prestanda
| Moderkortets chipset | Intel® SoC |
Tangentbord
| Pekredskap | ThinkPad UltraNav |
| Numeriskt tangentbord | Nej |
Programvara
| Operativsystemets systemarkitektur | 64-bit |
| Installerat operativsystem | Windows 11 Pro |
Strömtillförsel
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
| USB-strömleverans | Ja |
Bevakning
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Lösenordsskydd | Ja; Ström på, SSD, Supervisor |
Vikt & dimension
| Bredd | 323 mm |
| Djup | 217 mm |
| Höjd | 14,9 mm |
| Vikt | 1,09 kg |