Produktnummer: EP2-21417
Artikelnummer: F25165461
Tillverkare: Microsoft
Produktnummer: EP2-21417
Artikelnummer: F25165461
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 22/05-2026
(22.444,80 exkl. moms)
(22.444,80 exkl. moms)
Tillverkare: Microsoft
Produktnummer: EP2-21417
Få saker gjorda snabbt med Microsoft Surface Laptop Copilot+
Display
Skärm diagonal 15"
Upplösning 2496 x 1664 pixlar
Processortillverkare Intel
Processorfamilj Intel Core Ultra 7
Processorgenerering Intel Core Ultra (Series 2)
Processor 266V
Maximal turbofrekvens för prestandakärna 5 GHz
Maximal turbofrekvens för LP-E-kärna (Low Power Efficient-core) 3.7 GHz
Basfrekvens för prestandakärna 2.2 GHz
Basfrekvens för effektiv kärna 2.2 GHz
Processorns cache 12 MB
Processorns cachetyp Smart Cache
Processorns baseffekt 17 W
Maximal turboeffekt 37 W
Stöd för Windows Studio-effekter Ja
AI-programvaruramverk som stöds av NPU DirectML, ONNX RT, OpenVINO, Windows ML
Total processorprestanda upp till 118 TOPs
NPU-prestanda upp till 48 TOPs
Grafikprocessorns prestanda upp till 66 TOPs
Minne
Internminne 16 GB
Typ av internminne LPDDR5x-SDRAM
Maximalt internminne 16 GB
Lagringsmedia
Total lagringskapacitet 256 GB
Lagringsmedia SSD
Total SSD-kapacitet 256 GB
Antalet installerade SSD Ja
Solid-state drive kapacitet 256 GB
Optisk enhetstyp Nej
Inbyggd kortläsare Ja
Typ av minneskort MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC
Diskret grafikkort Nej
Ombord grafikkort modell Intel Arc Graphics 140V
Batteri
Oavbruten videouppspelning 22 h
Webbsurf (Wi-Fi) 14 h
Strömtillförsel
AC-adapter, effektförlust 65 W
Vikt & dimension
Bredd 329 mm
Djup 239 mm
Höjd 18.26 mm