Produktnummer: EP2-21141
EAN: 196388454402
Artikelnummer: F25165466
Microsoft Surface Laptop Copilot+ PC for Business Bärbar dator
Tillverkare: Microsoft
Produktnummer: EP2-21141
EAN: 196388454402
Artikelnummer: F25165466
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(29.849,60 exkl. moms)
(29.849,60 exkl. moms)
Tillverkare: Microsoft
Produktnummer: EP2-21141
Microsoft Surface Laptop Copilot+ PC för företag är din perfekta följeslagare för att ta din verksamhet till nya höjder. Den kraftfulla Intel Core Ultra 7 (Serie 2) 268V-processor ger dig snabb och smidig prestanda för att hantera alla dina arbetsuppgifter med lätthet.
Design
Produkttyp Bärbar dator
Produktens färg Platina
Formfaktor Clamshell
Material, hölje Gjuten aluminium
Positionering på marknaden Business
Introducerades år 2025
Display
Skärm diagonal 13.8"
Upplösning 2304 x 1536 pixlar
Pekskärm Ja
Bildskärmsteknikens marknadsföringsnamn PixelSense Flow
Native bildförhållande 3:2
LED-bakgrundsbelysning Ja
Bildskärmens glastyp Gorilla Glass
Skärmens maximala ljusstyrka (HDR) 600 cd/m²
Pixeltäthet 201 ppi
RGB-färgrymd sRGB
Max uppdateringsfrekvens 120 hz
Kontrastförhållande (medel) 1300:1
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) Dolby Vision IQ
Processor
Processortillverkare Intel
Processorfamilj Intel Core Ultra 7
Processorgenerering Intel Core Ultra (Series 2)
Processor 268V
Processorkärnor 8
Processortrådar 8
Prestandakärnor 4
LP-E-kärnor (Low Power Efficient-cores) 4
Maximal turbofrekvens för prestandakärna 5 GHz
Maximal turbofrekvens för LP-E-kärna (Low Power Efficient-core) 3.7 GHz
Basfrekvens för prestandakärna 2.2 GHz
Basfrekvens för effektiv kärna 2.2 GHz
Processorns cache 12 MB
Processorns cachetyp Smart Cache
Processorns baseffekt 17 W
Maximal turboeffekt 37 W
NPU (Neural processor unit)
Copilot+ PC Ja
NPU (Neural Processor Unit) Intel AI Boost
Sparsity-support Ja
Stöd för Windows Studio-effekter Ja
AI-programvaruramverk som stöds av NPU DirectML, ONNX RT, OpenVINO, Windows ML
Total processorprestanda upp till 118 TOPs
NPU-prestanda upp till 48 TOPs
Grafikprocessorns prestanda upp till 66 TOPs
Minne
Internminne 32 GB
Typ av internminne LPDDR5x-SDRAM
Maximalt internminne 32 GB
Lagringsmedia
Total lagringskapacitet 512 GB
Lagringsmedia SSD
Total SSD-kapacitet 512 GB
Antalet installerade SSD Ja
Solid-state drive kapacitet 512 GB
Optisk enhetstyp Nej
Grafiken
Diskret grafikkortsmodell Ej tillgänglig
Inbyggd grafikprocessor (GPU) Intel
Ombord grafikkort Ja
Diskret grafikkort Nej
Familj av inbyggda grafikkort Intel Arc Graphics
Ombord grafikkort modell Intel Arc Graphics 140V
Inbyggt grafikkort med 4K-stöd Ja
Inbyggt grafikkort med stöd för 8K Ja
Audio
Ljudsystem Dolby Atmos
Högtalartillverkare OmniSonic
Inbyggd mikrofon Ja
Antal mikrofoner 2
Kamera
Främre kamera Ja
Upplösning, främre kamera 1920 x 1080 pixlar
Främre kamera av HD-typ Full HD
Nätverk
Wi-Fi-standard Wi-Fi 7 (802.11be)
Mobil nätverksanslutning Nej
Bluetooth Ja
Bluetooth-version 5.4
Bluetooth Low Energy (BLE) Ja
Anslutningar
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar Ja
USB 4 Gen 3x2, antal portar 2
Intel® Thunderbolt 4 Ja
Combo hörlurar / mikrofon-port Ja
Typ av laddningsport Surface Connect
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort Ja
Prestanda
Ljussensor Ja
Tangentbord
Pekredskap Styrplatta
Numeriskt tangentbord Nej
Tangentbord med bakgrundsbelysning Ja
Ö-liknande tangentbord Ja
Knapp för andrepilot Ja
Programvara
Operativsystemets systemarkitektur 64-bit
Microsoft Copilot Ja
Förinstallerad programvara Microsoft 365 Apps
Installerat operativsystem Windows 11 Pro
Batteri
Webbsurf (Wi-Fi) 12 h
Oavbruten videouppspelning 20 h
Strömtillförsel
AC-adapter, effektförlust 39 W
Laddningsport USB Typ-C Ja
USB-strömleverans Ja
Bevakning
Ansiktsigenkänning Ja
Windows Hello Ja
Trusted Platform Module (TPM)-version 2.0
Trusted Platform Module (TPM) Ja
Lösenordsskydd Ja
Vikt & dimension
Bredd 220 mm
Djup 301 mm
Höjd 17.5 mm