LG UltraGear 32GS94UX-B skärm - 32" - NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium Pro, VESA Adaptive-Sync - 0,03ms
4K UHD 3840x2160 vid 480Hz
Datablad
Display
| Skärm diagonal | 81,3 cm (32") |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | OLED |
| Ljusstyrka (normal) | 275 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,03 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 240 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,1814 x 0,1814 mm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 True Black, HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgområdesstandard | DCI-P3 |
| Färgomfång | 98,5% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
Design
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal Displayportar | 1 |
| Hörlursutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Svängarm | Ja |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -15 - 15° |
| Lutningsvinkel | -10 - 15° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 32 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 36 kWh |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 713,7 mm |
| Djup (med stativ) | 279,4 mm |
| Höjd (med stativ) | 627,4 mm |
| Vikt (med stativ) | 8,98 kg |
| Bredd (utan stativ) | 713,7 mm |
| Djup (utan stativ) | 66 mm |
| Höjd (utan stativ) | 411,5 mm |
| Vikt (utan stativ) | 5,58 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 972,8 mm |
| Låddjup | 543,6 mm |
| Förpackningens höjd | 182,8 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 12,8 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI, USB |
Övrigt
| Ursprungsland | Kina |