ASUS TUF Gaming VG27BQ skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - NVIDIA G-SYNC, VESA Adaptive-Sync - TN - 0.4ms
WQHD 2560x1440 vid 155Hz
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Quad HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | TN |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,4 ms |
| Skärmytskikt | Mätt |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 165 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 170° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 160° |
| Antal färger | 16,78 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,233 x 0,233 mm |
| Bildstorlek horisontalt | 59,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,6 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 243 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 165 hz |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| 3D kompatibilitet | Nej |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| Typ av NVIDIA G-SYNC | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Ljudanslutning | Nej |
| Hörlursutgång | Ja |
| HDCP | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 13 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -90 - 90° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 33° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| OSD-språk | Förenklad kinesiska, Traditionell kinesiska, Kroatiska, Tjeckiska, Tyska, Nederländska, Engelska, Spanska, Franska, Ungerska, Indonesiska, Italienska, Japanska, Koreanska, Persiska, Polska, Portugisiska, Rumänska, Ryska, Thailändska, Turkiska |
| Antal OSD språk | 21 |
| LED-indikatorer | Status |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 32 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 46 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 65 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,5 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 399152 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 620 mm |
| Djup (med stativ) | 211 mm |
| Höjd (med stativ) | 507 mm |
| Vikt (med stativ) | 5,8 kg |
| Bredd (utan stativ) | 620 mm |
| Djup (utan stativ) | 66 mm |
| Höjd (utan stativ) | 363 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,5 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 704 mm |
| Låddjup | 210 mm |
| Förpackningens höjd | 464 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 8 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC |
| Snabbstartsguide | Ja |
Övrigt
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Rotation | Nej |
| Inbyggd TV mottagare | Nej |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |