ASUS TUF Gaming VG259Q3A skärm - LED-bakgrundsbelysning - 24.5" - AMD FreeSync - Fast IPS - 1ms,1ms
Full HD 1920x1080 vid 180Hz
Display
| Skärm diagonal | 62,2 cm (24.5") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | LED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Skärmytskikt | Mätt |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 180 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,2832 x 0,2802 mm |
| Bildstorlek horisontalt | 54,4 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 30,3 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 225 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 180 hz |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Stöd för VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Spelläge | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | 23 - -5° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 18 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 18 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1874354 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 559 mm |
| Djup (med stativ) | 174 mm |
| Höjd (med stativ) | 401 mm |
| Vikt (med stativ) | 3,6 kg |
| Bredd (utan stativ) | 559 mm |
| Djup (utan stativ) | 58 mm |
| Höjd (utan stativ) | 239 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,1 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 620 mm |
| Låddjup | 170 mm |
| Förpackningens höjd | 412 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,6 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
Hållbarhet
| Uppfyller hållbarhetskrav | Ja |
| Hållbarhetscertifiering | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
Övrigt
| Skuggkontroll | Ja |
| Minskad rörelseoskärpa | Ja |