LG UltraGear 24GS50F-B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 24" - AMD FreeSync - VA - 5ms,1ms
Full HD 1920x1080 vid 180Hz
Display
| Skärm diagonal | 60,2 cm (23.7") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | VA |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 182 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,2739 x 0,2739 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 60,4 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
Prestanda
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| smarta funktioner | Energisparande |
Design
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Lutningsjustering | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 16 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 15,7 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 16 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Ingående ström | 1.3 A |
| AC-adapter, nätspänning | 19 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 539,5 mm |
| Djup (med stativ) | 195,6 mm |
| Höjd (med stativ) | 414,2 mm |
| Vikt (med stativ) | 3,55 kg |
| Bredd (utan stativ) | 539,5 mm |
| Djup (utan stativ) | 39 mm |
| Höjd (utan stativ) | 322,2 mm |
| Vikt (utan stativ) | 2,96 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 710 mm |
| Låddjup | 156 mm |
| Förpackningens höjd | 400 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,3 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | HDMI |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Stabiliser, Crosshair, DAS Mode |
| FPS-räknare | Ja |
| Minskad rörelseoskärpa | Ja |
| Introducerades år | 2024 |