Victrix Pro BFG kabelloser Controller für die PlayStation 5
Inmatningsenhet
| Enhetstyp | Spelplatta |
| Gaming-styrteknik | Analog / Digital |
| Spelplattformar som stöds | PC, PlayStation 4, PlayStation 5 |
| Gaming Control funktionstangenter | D-pad, Menyknapp, Alternativ-knapp, Dela-knapp |
| Analoga trumpinnar | Ja |
| Inbyggd pekplatta | Ja |
| Avtagbara kontrollelement | Ja |
| Axelknappar | Ja |
| Latens | 5 ms |
Anslutningar
| Gränssnitt | RF/USB |
| USB-anslutning | USB Type-C |
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Frekvensområde | 2,4 GHz |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
Ergonomi
| Material, hölje | Akrylnitrilbutadienstyren (ABS), Polymer |
| Produktens färg | Svart |
| Kabellängd | 3 m |
| Utbytbar design | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla | Kabel/batteri |
| Batterityp | Inbyggd |
| Batterikapacitet | 2000 mAh |
| Drifttid för batteri | 20 h |
Systemkrav
| Processorfamilj | Victrix |
| Processorkärnor | 2 |
| Processorfrekvens | 0,5 GHz |
Programvara
| Firmware kan uppgraderas | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 160 mm |
| Djup | 60 mm |
| Höjd | 105 mm |
| Vikt | 298 g |
Förpackningens innehåll
| Mottagare medföljer | Ja |
| Kabel inkluderad | USB Type-C |