Biostar A68N-2100K
moderkort - mini ITX - AMD E1 6010
Processor
| Processortillverkare | AMD |
| Max antal processorer | 1 |
| Processor | E1-6010 |
| Processorkärnor | 2 |
Minne
| Minnestyper som stöds | DDR3-SDRAM, DDR3L-SDRAM |
| Antal minnesplatser | 2 |
| Minnesplatser, typ | DIMM |
| Minnesspänning | 1.25 V |
| ECC-kompatibilitet | Icke ECC |
| Minnets hastigheter | 800,1066,1333 MHz |
| Stödda kapaciteter hos minnesmodul | 1GB, 2GB, 4GB, 8GB, 512MB |
| Maximalt internminne | 16 GB |
Lagringskontroll
| Lagringsenhetsgränssnitt som stöds | SATA III |
Grafiken
| Stöd för parallellprocessteknik | Stöds inte |
| HDCP | Ja |
Internal I/O
| USB 2.0 anslutning | 2 |
| Antal SATA III kontakter | 2 |
| S/PDIF ut anslutning | Ja |
| Ljudanslutning på framsidan | Ja |
| Kontakter på framsidan | Ja |
| CPU-fläktsanslutning | Ja |
| Antal anslutningar för fläktar | 1 |
| TPM-anslutning | Ja |
| Antalet COM-anslutningar | 1 |
Anslutningsmöjligheter
| Antal USB 2.0 anslutningar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Antal PS/2-portar | 2 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| LAN-styrenhet | Realtek RTL8111H |
| Wi-Fi | Nej |
Egenskaper
| Ljudchipp | Realtek ALC887 |
| Ljudutgångskanaler | 7.1 kanaler |
| PC hälsoövervakning | CPU, Fan, Temperatur |
| Komponent för | PC |
| Moderkort formfaktor | Mini-ITX |
| Moderkort, chipsetfamilj | AMD |
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
Expansionsplatser
| PCI Express x16 (Gen 2.x)-kortplatser | 1 |
BIOS
| Klar CMOS-bygel | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84733020 |
Vikt & dimension
| Bredd | 170 mm |
| Djup | 170 mm |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | SATA |
| Drivrutiner medföljer | Ja |
| Medföljande programvara | BullGuard Smart Speed LAN |