Hisense PT1 projektion-tv Sort 3D
Projektor
| Smart projektor | Nej |
| Projektorns naturliga upplösning | UHD 4K (3840x2160) |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1; 3000:1 |
| Native bildförhållande | 16:9; 16:9 |
| Kompatibla skärmstorlekar | 2032 - 3810 mm (80 - 150"); 2032 - 3810 mm (80 - 150") |
Ljuskälla
| Typ av ljuskälla | laser |
Grafikstyrenhet
| Analogt signalformatsystem | Stöds inte |
| 3D kompatibilitet | Ja; Ja |
Lagringsmedia
| Inbyggd kortläsare | Nej; Nej |
Egenskaper
| Projektionstyp | Framsida |
| Produkttyp | Ultra short throw-projektor |
| Positionering på marknaden | Hemmabio |
| Produktens färg | Svart |
| HDR-stöd | Ja; Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG); High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| 4K-uppskalningsfunktion | Ja; Ja |
| Videoappar | Netflix, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video |
| Installerat operativsystem | VIDAA U; VIDAA U |
| Operativsystemversion | U7; U7 |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Ja; Ja |
| Uteffekt (RMS) | 46 W; 46 W |
| Antal inbyggda högtalare | 4 |
| Inbyggd ljuddekoder | Dolby Atmos, IMAX Enhanced; Dolby Atmos |
| Equalizer | Ja |
| Videoformat som stöds | AVI, OGM, WMV, MP4, MOV, VOB, MPEG, MKV, FLV, MPG, 3GP, HEVC/H.265, MPEG2, VP9, H.264, MPEG4, VC-1, MVC |
| Bildkomprimeringsformat | GIF, JPEG, BMP, PNG |
| Ljudformat som stöds | WMA, WAV, MP4, WMV, FLAC, MP3, AAC, MP2 |
Display
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
Smart-TV
| Smart-TV | Ja |
| Installerat operativsystem | VIDAA U |
| Operativsystemversion | U7 |
| Stöd för Apple AirPlay 2 | Ja |
Audio
| Uteffekt (RMS) | 46 W |
| Inbyggd ljuddekoder | Dolby Atmos, IMAX Enhanced |
Nätverk
| Smart-TV | Ja; Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja; Ja; Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja; Ja |
| Wi-Fi | Ja; Ja; Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac); 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac); 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja; Ja; Ja |
| Stöd för Apple AirPlay 2 | Ja |
Design
| Positionering på marknaden | Hemmabio |
| Produkttyp | Ultra short throw-projektor |
| Produktens färg | Svart; Svart |
Prestanda
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| HDR-stöd | Ja |
| 4K-uppskalningsfunktion | Ja |
Anslutningar
| HDMI-version | 2.0/2.1; 2.1; 2.0/2.1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Antal USB 2.0 typ A-portar | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | Ja; Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | Ja; Ja |
| S/PDIF-utgång | Ja |
| Antal HDMI-portar | 3; 3; 3 |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| DVI-port | Nej; Nej; Nej |
Strömtillförsel
| Strömkälla | AC; AC |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W; 0,5 W; 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 200 W; 200 W; 200 W |
| Växelström Frekvens | 50-60 hz |
| AC-inspänning | 200-240 V; 200-240 V; 200-240 V |
TV tuner
| Analogt signalformatsystem | Stöds inte; Stöds inte |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 647 mm |
| Låddjup | 443 mm |
| Förpackningens höjd | 280 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 10,1 kg |
Vikt & dimension
| Bredd | 521 mm |
| Djup | 282 mm |
| Höjd | 119 mm |
| Vikt | 7,2 kg |
| Förpackningens bredd | 647 mm; 647 mm |
| Låddjup | 443 mm; 443 mm |
| Förpackningens höjd | 280 mm; 280 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 10,1 kg; 10,1 kg |
Förpackningens innehåll
| Fjärrkontroll ingår | Ja; Ja; Ja |
Övrigt
| 3D kompatibilitet | Ja |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Strömkälla | AC |