LED monitor VG24G1-HD 24 inch
Full HD 300 nits - resp 1ms - 180Hz
Tillverkare: Viewsonic
Produktnummer: VX24G1-HD
Artikelnummer: F25277917
LED monitor VG24G1-HD 24 inch
Tillverkare: Viewsonic
Produktnummer: VX24G1-HD
Artikelnummer: F25277917
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(1.353,60 exkl. moms)
(1.353,60 exkl. moms)
24 tums LED monitor med VG24G1-HD - Full HD-upplösning och 300 nits ljusstyrka ger otrolig klarhet och skärpa i dina bilder och videor. Med en svarstid på bara 1ms och en imponerande uppdateringsfrekvens på 180Hz får du en otroligt smidig och responsiv spelupplevelse.
Display
Skärm diagonal 61 cm (24")
Upplösning 1920 x 1080 pixlar
HD-typ Full HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LED
Paneltyp IPS
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Responstid (MPRT) Ja
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 50000000:1
Max uppdateringsfrekvens 180 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,275 x 0,275 mm
Horisontell avsökningsfrekvens 51 - 210 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 48 - 180 hz
Diagonal skärmstorlek 61 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
Ytans hårdhet 3H
Färgdjup 8 bit
sRGB-täckning (typisk) 111%
NTSC-täckning (typisk) 79%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Ljudutgång Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Nej
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 20°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) E
Energieffektivitetsklass (HDR) E
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 16 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 21 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 23 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning (max) 26 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Nätaggregatstyp Extern
Energieffektivitetsskalning A till G
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Temperaturintervall (förvaring) 20 - 90 ° C
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 542,1 mm
Djup (med stativ) 201,1 mm
Höjd (med stativ) 416,7 mm
Vikt (med stativ) 2,7 kg
Bredd (utan stativ) 542,1 mm
Djup (utan stativ) 45,6 mm
Höjd (utan stativ) 322,4 mm
Vikt (utan stativ) 2,5 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 602 mm
Låddjup 122 mm
Förpackningens höjd 415 mm