Produktnummer: 55BDL3117P/00
EAN: 8712581778736
Artikelnummer: F22147467
Philips 55BDL3117P P-Line
Philips 55BDL3117P P-Line
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 55BDL3117P/00
EAN: 8712581778736
Artikelnummer: F22147467
Ej i lager, förväntad leverans vid beställning 28/05-2026
(10.882,40 exkl. moms)
(10.882,40 exkl. moms)
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 55BDL3117P/00
Philips 55BDL3117P P-Line - 55\" Klass (54.6\" visbar) LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 4K
Beställ Philips 55BDL3117P P-Line och ta din digitala skyltning till nästa nivå!
Display
Skärm diagonal 55"
Skärmtyp VA
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
Ljusstyrka 750 cd/m²
HD-typ 4K Ultra HD
Pekskärm Nej
Native bildförhållande 16:9
Svarstid (medel) 8 ms
Kontrastförhållande (medel) 5000:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 500000:1
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1,07 miljarder färger
Bildpunktavstånd 0,315 x 0,315 mm
Diagonal skärmstorlek 138.7 cm
Standard uppdateringsfrekvens 60 hz
Dimfaktor 25%
Anslutningar
HDMI-version 2.0
Antal HDMI-portar 4
Antal HDMI-ingångar 3
Antal HDMI-utgångar Ja
DVI-port Ja
Antal DVI-I anslutningar Ja
Antal Displayportar 2
Visningsportar in Ja
Visningsportar ut Ja
DisplayPort-version 1.2
USB-port Ja
Antal USB-portar Ja
USB-version 2.0
Nätverksansluten (Ethernet) Ja
Antal LAN (RJ-45) anslutningar Ja
Wi-Fi Nej
RS-232C Ja
Inbyggd kortläsare Ja
Typ av minneskort MicroSD (TransFlash)
Audio
Inbyggda högtalare Ja
Antal inbyggda högtalare 2
Uteffekt (RMS) 20 W
Design
Produktdesign Platt skärm för digital skyltning
Placeringar som kan användas inomhus
Orientering Horisontell / Vertikal
Produktens färg Svart
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 400 x 400 mm
Prestanda
Ändamål Universal
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Antal OSD språk 18
Ljussensor Ja
Medeltid mellan fel (MTBF) 833.33 h
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 150 W
Strömförbrukning i vänteläge 0.5 W
Strömförbrukning (max) 300 W
Energieffektivitetsklass (SDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 141 kWh
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50 - 60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
Datorsystem
Datorsystem Nej
Inbyggd processor Nej
Videoformat som stöds H.264, M-JPEG, MPEG1, MPEG2, WMV3
Ljudformat som stöds AAC, AAC HE
Bildkomprimeringsformat BMP, JPEG, PNG
Vikt & dimension
Skärmbredd 1241.8 mm
Visa djupet 76.8 mm
Visa höjd 712.6 mm
Visa vikt 20.66 kg
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingår Ja
Batterier medföljer Ja
Kabel inkluderad AC, Kedjekopplingskabel, RS-232
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 20 - 80%
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 60 ° C
Fuktighet (förvaring) 5 - 95%
Altitud vid drift 0 - 3000 m
Certifikat
Certifiering FCC, Class A CB BSMI EAC EMF VCCI PSB EnergyStar 8.0 ETL EPA
Logistikdata
Harmonized System (HS)-kod 85285210
Egenskaper
Monteringsbar på väggen Ja
Tekniska detaljer
Produktvikt 45.55 lbs
Enkel justering Ja
Garantiperiod 3 År
Djup (tum) 3"
Matris Up to 15 x 15
Höjd (tum) 28.1"
Bredd (tum) 48.9"
Certifikat för överensstämmelse CE
Tangentbordskontroll Hidden, Lockable
Uppfyller hållbarhetskrav Ja
Energisparfunktioner Smart Power
Signalgenomkoppling DisplayPort, RS232, HDMI, IR Loop through
Övrigt
Snabbstartsguide Ja
Skärmsläckarfunktion Ja
Typ av batteri i fjärrkontroll AAA
Kantlistens bredd 13.9 mm