Produktnummer: 55BDL3511Q/00
EAN: 8712581778590
Artikelnummer: F22147465
Philips 55BDL3511Q Q-Line
Philips 55BDL3511Q Q-Line
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 55BDL3511Q/00
EAN: 8712581778590
Artikelnummer: F22147465
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 3-4 arbetsdagar
(10.037,60 exkl. moms)
(10.037,60 exkl. moms)
Tillverkare: Philips
Produktnummer: 55BDL3511Q/00
Display
Typ av LED-bakgrundsbelysning Direct-LED
Skärm diagonal 55"
Skärmtyp IPS
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
Ljusstyrka 400 cd/m²
HD-typ 4K Ultra HD
Pekskärm Nej
Native bildförhållande 16:9
Svarstid (medel) 9 ms
Kontrastförhållande (medel) 1300:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 500000:1
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 1,07 miljarder färger
Bildpunktavstånd 0,315 x 0,315 mm
Diagonal skärmstorlek 138.7 cm
Standard uppdateringsfrekvens 60 hz
Dimfaktor 3%
Anslutningar
HDMI-version 2.0
Antal HDMI-portar 2
Antal HDMI-ingångar 2
DVI-port Ja
Antal DVI-I anslutningar Ja
USB-port Ja
Antal USB-portar 2
USB-version 2.0
Antal LAN (RJ-45) anslutningar Ja
RS-232C Ja
Audio
Inbyggda högtalare Ja
Antal inbyggda högtalare 2
Uteffekt (RMS) 20 W
Design
Produktdesign Platt skärm för digital skyltning
Placeringar som kan användas inomhus
Orientering Horisontell / Vertikal
Produktens färg Svart
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 400 x 400 mm
Prestanda
Ändamål Universal
Antal OSD språk 12
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Medeltid mellan fel (MTBF) 833.33 h
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 140 W
Strömförbrukning i vänteläge 0.5 W
Strömförbrukning (max) 185 W
Energieffektivitetsklass (SDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 133 kWh
AC-inspänning 100 - 240 V
Energieffektivitetsskalning A till G
Datorsystem
Datorsystem Nej
Inbyggd processor Nej
Videoformat som stöds H.264, MPEG, WMV3
Ljudformat som stöds AAC, AAC HE, WMA
Bildkomprimeringsformat BMP, JPEG, PNG
Vikt & dimension
Skärmbredd 1241.8 mm
Visa djupet 63.6 mm
Visa höjd 712.6 mm
Visa vikt 16.6 kg
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingår Ja
Batterier medföljer Ja
Kabel inkluderad AC, IR-sensor, RS-232
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 20 - 80%
Temperaturintervall (förvaring) -20 - 60 ° C
Fuktighet (förvaring) 5 - 95%
Altitud vid drift 0 - 3000 m
Certifikat
Certifiering FCC, Class A CB BSMI EPA VCCI CU ETL EMF PSB
Nätverk
Nätverksansluten (Ethernet) Ja
Wi-Fi Nej
Logistikdata
Harmonized System (HS)-kod 85285210
Egenskaper
Monteringsbar på väggen Ja
Tekniska detaljer
Höjd (tum) 28.1"
Uppfyller hållbarhetskrav Ja
Tangentbordskontroll Hidden, Lockable
Energisparfunktioner Smart Power
Certifikat för överensstämmelse CE
Produktvikt 36.6 lbs
Bredd (tum) 48.9"
Garantiperiod 3 År
Matris Up to 10 x 15
Signalgenomkoppling RS232, IR Loop through
Djup (tum) 2.5"
Övrigt
Kontrollerbar via nätverket RS232/RJ-45
Typ av batteri i fjärrkontroll AAA
Kantlistens bredd 13.9 mm