Produktnummer: LH55QMCEBGCXEN
EAN: 8806094992137
Artikelnummer: F24547402
Samsung QM55C QMC Series
Samsung QM55C QMC Series
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LH55QMCEBGCXEN
EAN: 8806094992137
Artikelnummer: F24547402
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(8.856,80 exkl. moms)
(8.856,80 exkl. moms)
Tillverkare: SAMSUNG
Produktnummer: LH55QMCEBGCXEN
Effektiv visuell kommunikation för offentliga miljöer
4K Crystal UHD-upplösning med 500 cd/m² ljusstyrka
  • Hög bildskärpa med 3840 x 2160 pixels upplösning för detaljerade bilder och text
  • Tydlig visning i ljusa rum tack vare en ljusstyrka på 500 cd/m²
  • Bred betraktningsvinkel på 178° både horisontellt och vertikalt för synlighet från alla vinklar
  • Hög kontrast med ett typiskt värde på 4000:1 för djupare svärta och tydligare detaljer
  • Smidig installation via VESA-montering med ett gränssnitt på 200 x 200 mm
  • Diskrett utseende med en ram i Charcoal Black som endast är 1,15 cm bred
Installation och kompatibilitet
Display
Paneltyp VA
LED-bakgrundsbelysning Ja
Skärm diagonal 55"
Skärmtyp LCD
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
Ljusstyrka 500 cd/m²
HD-typ 4K Ultra HD
Pekskärm Nej
Svarstid (medel) 8 ms
Kontrastförhållande (medel) 4000:1
Benämning av dynamiskt kontrastförhållande Mega Kontrast
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Bildpunktavstånd 0,315 x 0,315 mm
Diagonal skärmstorlek 138 cm
Horisontellt sökområde 30 - 81 kHz
Dimfaktor 25%
Pixelfrekvens (max) 594 MHz
Vertikalt sökområde 48 - 75 hz
Färgomfång 72%
Anslutningar
HDMI-version 2.0
Antal HDMI-portar 3
Antal HDMI-ingångar 3
DVI-port Nej
Antal Displayportar Ja
Visningsportar in Ja
DisplayPort-version 1.2
USB-port Ja
Antal USB-portar 2
Nätverksansluten (Ethernet) Ja
Wi-Fi Ja
RS-232-gränssnitt Ja
Infraröd port Ja
Design
Produktdesign Platt skärm för digital skyltning
Placeringar som kan användas inomhus
Produktens färg Svart
Skärmform Platt
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 200 x 200 mm
Bezel-bredd (botten) 11.5 mm
Bezel-bredd (sidan) 11.5 mm
Bezel-bredd (överst) 11.5 mm
Ramfärg Charcoal Black
Prestanda
Ändamål Universal
Drifttid (timmar/dagar) 24/7
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig) 154 W
Strömförbrukning i väntläge 0.5 W
Energieffektivitetsklass (SDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 102 kWh
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
Datorsystem
Installerat operativsystem Tizen
Operativsystemversion 7,0
Vikt & dimension
Skärmbredd 1237.9 mm
Visa djupet 28.5 mm
Visa höjd 708.8 mm
Visa vikt 15.7 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 1403 mm
Låddjup 148 mm
Förpackningens höjd 835 mm
Vikt inkl. förpackning 19.9 kg
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 40 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 80%