Logitech MX Keys Mini for Business
tangentbord - QWERTY - brittisk - grafit Inmatningsenhet
Tangentbord
| Rekommenderad användning | Kontor |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Gränssnitt | Trådlös RF + Bluetooth |
| Tangentteknik | Saxbrytare |
| Tangentbordslayout | QWERTY |
| Tangentbordsspråk | Engelska (Storbritannien) |
| Pekredskap | Nej |
| Tangentbordets formfaktor | Mini |
| Numeriskt tangentbord | Nej |
| Antal tangenter | 79 |
| Tangentbordsknapparnas livstid | 10 miljoner tecken |
| Tangentbordstangentens profil | Låg profil |
| Stöd för flera enheter | Ja |
| Snabbknappar | Ja |
| Programmerbara snabbtangenter | Ja |
| Multimediatangenter | Ja |
| Frekvensband | 2.4 GHz |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| På / av-knapp | Ja |
Design
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | LED |
| Justerbar bakgrundsbelysning | Ja |
| Tangentbordsstil | Rak |
| Ergonomisk design | Ja |
| Produktens färg | grafit |
| Ytfärg | Monokromatiskt |
| Medeltid mellan fel (MTTF) | 150000 h |
| LED-indikatorer | Ja |
Egenskaper
| Täckning, trådlös router | 10 m |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | Batteri |
| Batterityp för tangentbord | Inbyggt batteri |
| Antal batterier (tangentbord) | Ja |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 1130 mAh |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 4,181 wh |
| Uppladdningsbara | Ja |
| Laddningskälla | USB Type-C |
| Antal batterier | Ja |
Mus
| Mus inkluderad | Nej |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.14 Mojave |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | Android 8.0, iOS, iPadOS |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -5 - 45 ° C |
Vikt & dimension
| Tangentbord (BxDxH) | 295,99 x 131,95 x 20,97 mm |
| Tangentbordsvikt | 506,4 g |
Förpackningens innehåll
| Antal produkter som medföljer | Ja |
| Mottagare medföljer | Ja |
| Trådlös mottagargränssnitt | USB Type-A |
| Mottagartyp | Nanomottagare |
| Batterier medföljer | Ja |
| Kabel inkluderad | USB Type-C |
| Manual | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 140 mm |
| Låddjup | 315 mm |
| Förpackningens höjd | 38 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 689 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Övrigt
| Kompatibilitet | Logi Bolt USB Receiver |
Återvinningsinformation
| Återvunnen post-konsument plast | 30% |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84716060 |
| Produkter per ytterförpackning | 4 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 187 mm |
| Ytterförpackningens längd | 246 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 76 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 900 g |