Acer Vero B277U Ewmiiprzxv skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - AMD FreeSync - IPS - 4ms
WQHD 2560x1440 vid 100Hz
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Paneltyp | IPS |
| Typ av bakgrundsbelysning | LED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 4 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 100000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,23 x 0,23 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 68,6 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgdjup | 8 bit |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
Multimedia
| Uteffekt (RMS) | 2 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
Design
| Positionering på marknaden | Business |
| Produktens färg | Vit |
| Främre infattning | Vit |
| Upplyst monitorstativ | Nej |
| Fötter färg | Vit |
Anslutningar
| Typ av USB-port uppströms | USB Typ B |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 15 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | 0 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -45 - 45° |
| Lutningsvinkel | -5 - 35° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 26 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 35 kWh |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 614,4 mm |
| Djup (med stativ) | 247 mm |
| Höjd (med stativ) | 542,8 mm |
| Vikt (med stativ) | 8,68 kg |
| Bredd (utan stativ) | 614,4 mm |
| Djup (utan stativ) | 67,8 mm |
| Höjd (utan stativ) | 367 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4,96 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI, Energiljus, USB |