ASUS ProArt PA348CGV skärm - LED-bakgrundsbelysning - 34" - AMD FreeSync Premium Pro - IPS - 2ms
UWQHD 3440x1440 vid 120Hz
Display
| Skärm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Upplösning | 3440 x 1440 pixlar |
| HD-typ | UltraWide Quad HD |
| Native bildförhållande | 21:9 |
| Paneltyp | IPS |
| Typ av bakgrundsbelysning | LED |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (max) | 400 cd/m² |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 2 ms |
| Skärmytskikt | Mätt |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 120 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,073 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,2325 x 0,2325 mm |
| Pixeltäthet | 110 ppi |
| Horisontellt sökområde | 185 - 185 kHz |
| Vertikalt sökområde | 48 - 120 hz |
| Bildstorlek horisontalt | 80 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,5 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 151 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 30 - 100 hz |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgområdesstandard | DCI-P3 |
| Färgomfång | 98% |
| sRGB-täckning (typisk) | 100% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Grafisk formgivning |
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Typ av USB-port uppströms | USB Type-C |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ C-portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 4 |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 11,5 cm |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | 30 - -30° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | 23 - -5° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Strömförbrukning (vanlig) | 29,7 W |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 0,5 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1172006 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 817,6 mm |
| Djup (med stativ) | 245 mm |
| Höjd (med stativ) | 568,9 mm |
| Vikt (med stativ) | 12,2 kg |
| Bredd (utan stativ) | 817,6 mm |
| Djup (utan stativ) | 68,9 mm |
| Höjd (utan stativ) | 368,2 mm |
| Vikt (utan stativ) | 7,8 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 930 mm |
| Låddjup | 300 mm |
| Förpackningens höjd | 488 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 17 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI, USB Type-C |