HP P24v G5 skärm - Kant-LED - 23.8" - VA - 5ms
Full HD 1920x1080 vid 75Hz
Display
| Skärm diagonal | 23.8" |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | VA |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (max) | 250 cd/m² |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmytskikt | Mätt |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Grafikupplösningar som stöds | 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800, 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 900, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA) |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Kontrastförhållande (medel) | 3000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 8000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 75 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,27 x 0,27 mm |
| Pixeltäthet | 93 ppi |
| Horisontellt sökområde | 55,5 - 90,8 kHz |
| Vertikalt sökområde | 48 - 75 hz |
| Bildstorlek horisontalt | 525.9 mm |
| Bildstorlek vertikalt | 295.8 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 55,6 - 90,8 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 75 hz |
| Diagonal skärmstorlek | 60.5 cm |
| Dimfaktor | 25% |
| Ytans hårdhet | 3H |
| Färgdjup | 8 bit |
| Färgområdesstandard | NTSC |
| Färgomfång | 72% |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
| Bildskärmsram, teknik | Micro-Edge |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| HP segment | Business |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Business |
| Produktens färg | Svart |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | Ja |
| HDMI-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Nej |
| HDCP | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 23° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| OSD-språk | Förenklad kinesiska, Traditionell kinesiska, Tyska, Nederländska, Engelska, Spanska, Franska, Italienska, Japanska, Portugisiska, Ryska |
| Antal OSD språk | 11 |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 17 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 20 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0.5 W |
| Strömförbrukning (max) | 30 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0.3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1185171 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 5 - 35 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
| Fuktighet (förvaring) | 20 - 80% |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 538.9 mm |
| Djup (med stativ) | 180.5 mm |
| Höjd (med stativ) | 397.8 mm |
| Vikt (med stativ) | 3.57 kg |
| Bredd (utan stativ) | 538.9 mm |
| Djup (utan stativ) | 51.4 mm |
| Höjd (utan stativ) | 323.6 mm |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 595 mm |
| Låddjup | 124 mm |
| Förpackningens höjd | 391 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5.49 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, HDMI |
| Snabbstartsguide | Ja |
Hållbarhet
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
Övrigt
| Ursprungsland | Kina, Thailand |
| UNSPSC-kod | 43211902 |
| Bredd | 538.9 mm |
| Höjd | 323.6 mm |
| Certifikat för överensstämmelse | BIS, BSMI, CB, CCC, CE, CECP, CEL, EAC, Federal Communications Commission (FCC), KCC, Norma Oficial Mexicana (NOM), RoHS, VCCI, WEEE |
| Djup | 51.4 mm |
| Vikt | 3.57 kg |