LED monitor VG2709U-2K 27INCH 350 nits, resp 5ms, 2x2,5W speakers, 100Hz, USB-C 100W power, DaisyChain (docking monitor)
Display
| Skärm diagonal | 27" |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Quad HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 4 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 50000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,233 x 0,233 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 69 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Ytans hårdhet | 3H |
| Färgdjup | 8 bit |
| sRGB-täckning (typisk) | 104% |
| NTSC-täckning (typisk) | 76% |
Prestanda
| Flimmerfriteknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 5 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Kontor |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-hubbversion | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Typ av USB-port uppströms | USB Typ B, USB Type-C |
| Antal portar uppströms | 2 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | Ja |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | Ja |
| Antal DisplayPort-utgångar | Ja |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | Ja |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 130 mm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | 0 - 360° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -3,5 - 28° |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | F |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 22 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 26 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 22.3 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0.5 W |
| Strömförbrukning (max) | 36 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Intern |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 613.8 mm |
| Djup (med stativ) | 233.29 mm |
| Höjd (med stativ) | 538 mm |
| Vikt (med stativ) | 6.7 kg |
| Bredd (utan stativ) | 613.8 mm |
| Djup (utan stativ) | 51 mm |
| Höjd (utan stativ) | 365.8 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4.4 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 775 mm |
| Låddjup | 140 mm |
| Förpackningens höjd | 465 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 8.1 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC |
| Bruksanvisning | Ja |