LG 24BA550-B
LED-skærm - 24" (23.8" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1300:1 - 5 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort
Display
| Skärm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1300:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| smarta funktioner | Energisparande |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Antal portar uppströms | 1 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 11 cm |
| Svängarm | Ja |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -45 - 45° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 21° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Antal OSD språk | 18 |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 13 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 14,4 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Ingående ström | 2.2 A |
| AC-adapter, nätspänning | 19 V |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 1967645 |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 538,6 mm |
| Djup (med stativ) | 239,9 mm |
| Höjd (med stativ) | 508,9 mm |
| Vikt (med stativ) | 4,45 kg |
| Bredd (utan stativ) | 538,6 mm |
| Djup (utan stativ) | 50,8 mm |
| Höjd (utan stativ) | 319,8 mm |
| Vikt (utan stativ) | 2,65 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 610 mm |
| Låddjup | 165 mm |
| Förpackningens höjd | 482 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 7,6 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, DisplayPort, HDMI, USB Type-A to Micro USB Type-B |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | DAS Mode, Super+ Resolution |