LG 27BA400-B skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - IPS
Full HD 1920x1080 vid 60Hz
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Nej |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (max) | 250 cd/m² |
| Ljusstyrka (normal) | 200 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,3114 x 0,3114 mm |
| Pixeltäthet | 81,59 ppi |
| Diagonal skärmstorlek | 69 cm |
| HDR-stöd | Nej |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd mikrofon | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Hem |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Hörlursutgång | Ja |
Nätverk
| Wi-Fi | Nej |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
Ergonomi
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | 5 - 15° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 20 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 240 V |
| AC-adapter, nätspänning | 19 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 612 mm |
| Djup (med stativ) | 190 mm |
| Höjd (med stativ) | 454,9 mm |
| Vikt (med stativ) | 3,5 kg |
| Bredd (utan stativ) | 612 mm |
| Djup (utan stativ) | 56,2 mm |
| Höjd (utan stativ) | 362,5 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,1 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 670 mm |
| Låddjup | 443 mm |
| Förpackningens höjd | 150 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,2 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Super+ Resolution |
| Digitalt signalformatsystem | Stöds inte |
| Energieffektivitetsklass (gammal) | A+ |
| Garantiperiod | 2 År |