LG 27U631A-B skärm - 27"
2560x1440
Datablad
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| HD-typ | Quad HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 68 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
Prestanda
| Flimmerfriteknik | Ja |
| smarta funktioner | Energisparande |
Multimedia
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Typ av USB-port uppströms | USB Type-C |
| Antal portar uppströms | 1 |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 15 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Hörlursutgångar | 1 |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 20° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 22 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 28 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 613,2 mm |
| Djup (med stativ) | 215 mm |
| Höjd (med stativ) | 454,8 mm |
| Vikt (med stativ) | 4,4 kg |
| Bredd (utan stativ) | 613,2 mm |
| Djup (utan stativ) | 43,7 mm |
| Höjd (utan stativ) | 362,5 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,8 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 690 mm |
| Låddjup | 140 mm |
| Förpackningens höjd | 450 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 5,7 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | HDMI |
Övrigt
| Ursprungsland | Kina |
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Stabilizer |