LG 27UP850K-W skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - IPS - 5ms
4K UHD 3840x2160
Display
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LED |
| Paneltyp | IPS |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 400 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1200:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,1554 x 0,1554 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 68,4 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Färgområdesstandard | DCI-P3 |
| Färgomfång | 95% |
Prestanda
| Flimmerfriteknik | Ja |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 5 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Professionell |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Antal USB typ C-portar nedströms | 2 |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Svängarm | Ja |
| Lutningsjustering | Ja |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 26 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 46 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 210 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 613,5 mm |
| Djup (med stativ) | 239,3 mm |
| Höjd (med stativ) | 569,3 mm |
| Vikt (med stativ) | 5,9 kg |
| Bredd (utan stativ) | 613,5 mm |
| Djup (utan stativ) | 45,4 mm |
| Höjd (utan stativ) | 363,5 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4,1 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 694 mm |
| Låddjup | 212 mm |
| Förpackningens höjd | 496 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 8,9 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI, Energiljus, USB Type-C |
| Nätadapter ingår | Ja |
Övrigt
| Varumärkesspecifika teknologier | Black Stabilizer, Super+ Resolution |